פריחה מפתיעה, עופות באלפים ועכו מהים

מראה משובב נפש בתוך קיבוץ יסעור, הוא סיבה טובה להגיע ולפקוד את המקום פעמיים בשנה, עם בוא הסתיו ועם פריחת החורף.

המסלול קצר, ולכן נוספו לו עוד שתי נקודות ששוות מאמץ. האחת תצפית מפתיעה על עופות נודדים והשנייה שייט רגוע מסביב לחומות עכו העתיקה.

קבוצה
שני מלווים בעלי יכולת פיזית לסחוב.
עונה מומלצת
לפריחת הסתיו, הסיתוניות - נובמבר אחרי גשם משמעותי. לפריחת כלניות לבנות - סמוך לפורים
דרגת קושי
לבעלי כיסא השטח – קל ונעים.
להולכים על 2 מתאים לכל גיל.
אורך מסלול
פחות מ-1 ק"מ.
ציוד נדרש
כובע, מים אוכל נעליים סגורות ורצוי לצרף גם משקפת.
נקודת התחלה וסיום
מעגלי

תיאור מסלול

1
קיבוץ יסעור

ראשית, ניכנס בשערי קיבוץ יסעור. קיבוץ קטן בגליל מערבי תחתון בסופו של כביש 70. נפנה אחרי השער ימינה לכביש ההיקפי ונקיף את בתי הקיבוץ עד שנראה מגרש כדורגל ומיד אחריו חורשת אורנים שבתוכה ניצבים מתקני כושר. כאן חונים ומתקדמים לכיוון המתקנים. בהמשך להם נגיע לשביל עפר קטן אך ברור. זוהי דרך שאומצה ע"י ילדי הקיבוץ. נצעד בו.

2
פריחה מפתיעה

במהרה נראה את שטחי הכלניות הלבנות, או הסיתווניות (תלוי באיזו עונה בחרנו להגיע). זה שביל קטן, אך המראה מיוחד במינו. נצעד עוד קצת ונראה מימין מחסה מאולתר מעצים ולידו נדנדה קטנה. זה מקום טוב לעצור. מעבר לנקודה הזו לכיוון מערב, אפשר להציץ על השדות החרושים של הקיבוץ.

לאחר שנמשיך בדרכנו, נגיע לצומת, ימינה או שמאלה, אנו נבחר בשמאל שיחזיר אותנו אל עבר הפרחים. עוד כמה מטרים ואנחנו בחזרה באוטו.

3
תצפית ציפורים לא שגרתית

אם יצאתם מהקיבוץ ויש עוד זמן ורצון, הקליקו ב WAZE, מטמנת עברון. הנסיעה היא דרך כביש 4 לכיוון צפון והכניסה למטמנה יכולה להיות מדרום לקיבוץ עברון, או מתוכו. על כל מקרה, צפו לראות הררי זבל אבל לא מהסוג שמותיר צחנה באוויר. הכביש מקיף את המטמנה. אתם יכולים לנסוע עם הרכב עד לתצפית טובה, או לרדת ולצעוד על הכביש הרגוע לתנועה.

זה המקום ליהנות משלל החסידות, דיות שחורות, לפעמים יש מגלנים, ועוד הרבה מינים. כולם ביחד נעים סביב בשאון גדול ומרהיב, שמי שלא חזה בכך, נותר פעור פה.

4
חומות עכו העתיקה

עכו העתיקה היא לא עיר שהייתי מבלה בה כנכה בלי כיסא שטח. לכאורה אזור עירוני סלול, כמה זה כבר יכול להיות מסובך? אבל העיר העתיקה מרוצפת באבנים במשטח לא אחיד, נמצאת בשיפוצים דרך קבע וספי המעברים בה דורשים תשומת לב. על כן, אני מציגה פה נתח קטנטן של הסיור בעכו. קצר וקולע.

עליכם להגיע לחניון המגדלור. בצמוד למגדלור קיים שיפוע עליה לחומות. עלו למעלה הקיפו את המגדלור מצד דרום, יש כאן נקודות תצפית יפהפיות. חלק מהסדקים בחומה מאפשרים ליושב בכיסא להביט במים שלמטה. תקדישו זמן. יש להקות של דגים ליד החומה, דוגיות של ביה"ס לשיט, דייגים עם חכה שמנסים את מזלם. רק תביטו, תמיד קורה משהו מעניין על החומות.

5
ממשיכים לשייט

תתקדמו עם החומות עד שלא ניתן יותר. לצערי, אין דרך אחרת, מלבד ללכת בדרך שממנה באנו. משיפוע הירידה, פנו מיד ימינה. הרחוב נמתח במקביל לחומה עד לכניסה למנהרת הטמפלרית. אנו נמשיך הלאה לנמל ולסירות. אני בחרתי לעלות על סירה קטנה בשם דולפין. כמוה יש רבות בנמל. זה נראה מסובך, אבל אל חשש. כיסא השטח קל יותר מכיסא רגיל. 3-4 אנשים ישאו אותך ללא קושי, לחלק המרכזי של הסירה.

השייט אורכו כ-20 דקות והוא תענוג גדול. מי שלא עשה זאת, לא יבין. הים רגוע, מים מנצנצים. עכו על צריחיה וביצוריה. הנה הכיפה הירוקה של מסגד אל ג'אזר, וכאן הבתים של הבהאים הבוהקים בלובן ובחלונות הצבועים בכחול. ממש חו"ל מתחת לאף.

יוחאי

אתר זה מוקדש לזכרו של יוחאי אדלר, שכמוני אהב את הארץ ואת שביליה וכמוני התמודד עם המחלה הזו, ונפטר בטרם עת

לפרטים נוספים על מחלת ALS ולתרומה שתעזור במציאת תרופה, כנסו לאתר עמותת ישראלס