עכשיו זה הזמן לעמק השלום

בעוד רוחות מלחמה מנשבות בחדשות ,זה אולי הזמן הנכון להיזכר בעמק השלום. מרחק דקות נסיעה מיקנעם המקום שופע בירוק ובפריחה. מאפשר שכשוך והכל בירידה. מה צריך עוד לבקש?

קבוצה
לכל גיל. לא חובה יותר מדוחף אחד לכיסא
עונה מומלצת
חורף.
דרגת קושי
קל ופשוט
אורך מסלול
4.5 ק"מ
ציוד נדרש
כובע, מים אוכל נעליים סגורות אפשר גם מכנסיים להחלפה ונעליים להרטבה
נקודת התחלה וסיום
התחלה - כביש 672 ממחלף אליקים לכיוון עין השופט, מתחילים להסתכל בצד שמאל על סימון שבילים אדום. צריך להתקדם קצת כדי לעשות פרסה, לעלות על השביל עפר ולחנות בצד. סיום - חניון החרובים, בנחל השופט

נקודות חן על הדרך

לא ללכת בשבת או חול המועד. המקום עמוס בטרקטורונים ובתנועה. זה מוריד מהפסטורליה.
אתר מומלץ בקרבת מקום: "עולם קטן גדול", מוזיאון מיניאטורות משפחתי מקסים. יש לתאם https://www.great-mini-world.com/

תיאור מסלול

1
תחילת מסלול

המסלול כאמור, הוא בסימון שבילים אדום. בהתחלה צועדים על דרך עפר בהירה ומהודקת. כל הזמן במגמת ירידה. מגיעים לפיצול. אפשר ללכת בשני הצדדים. לעגלה נעדיף את השמאלי. בסוף הירידה נגיע לאגם קטן שבתחתית המפל הנחבא בתוך הצמחייה. אפשר להיכנס למים ולתת לילדים לחפש את המפל ולשבת בתוכו.

2
אחרי המפל

ההמשך הוא עדיין על דרך רחבה אבל השביל יותר מבוצבץ. עובר ליד שיחי פטל ופיצולים. עדיף לשמור על ההליכה בנתיב השמאלי של הנחל.

3
עין השניים

אחרי כשעה וחצי של הליכה איטית ושכשוך, מתחילים מרבדי הכלניות. ואז רואים גם את המבנה של עמותת לטם (הבית היה שייך בעבר לשני גרמנים נוצרים. על סיפורם יעיד השלט בכניסה לחווה), וגם את שני הברושים המרוחקים מצד ימין שנטעו לזכר שניים נוספים בתקופה שלפני קום המדינה. זה עין השניים

4
ארוחת צהריים בעין השניים

המקום עשיר בצמחייה ובימי חורף ואביב יש בו גם שפע של מים לשבת ליד או לשכשך. מכאן ואילך מכוניות יכולות להגיע בנסיעה מכיוון יקנעם המושבה(לא בשבת ), או מהכניסה של יער רמות מנשה. ואולם הדרך הטובה לראות את מרבד הפריחה, היא לגמוע אותה ברגל!

5
מרבד כלניות סגול ולבן

חוזרים לשער הכניסה לחוות עמק השלום. ולהמשיך בדרך העפר הלבנה הרחבה. יש כאן עליה קצרה ואחריה מרבד כלניות בשלל צבעים. הליכה עוד שני ק"מ במורד אותה הדרך תביא אתכם לחניון החרובים. ולסיום הטיול.

יוחאי

אתר זה מוקדש לזכרו של יוחאי אדלר, שכמוני אהב את הארץ ואת שביליה וכמוני התמודד עם המחלה הזו, ונפטר בטרם עת

לפרטים נוספים על מחלת ALS ולתרומה שתעזור במציאת תרופה, כנסו לאתר עמותת ישראלס