הר חזון ויין טוב

אחד מאותם מקומות שאתה חוזה ביופיו ואומר "איך לא באתי לכאן קודם".
הר חזון נמנה עם ההרים הגבוהים של הגליל התחתון, ועדיין כמעט ולא פוקדים אותו מטיילים. לבעלי כיסאות גלגלים של שטח זה מסלול אידאלי, הודות לרוחב הדרך המטפסת לפסגתו.

אוק 2021
קבוצה
לפחות 3 מלווים בעלי יכולת פיזית לסחוב.
עונה מומלצת
כל השנה.
דרגת קושי
לבעלי כיסא השטח – קל.
להולכים על 2 - מתאים לכולם.
אורך מסלול
3 ק"מ
ציוד נדרש
כובע, מים, אוכל, נעליים סגורות ומפת מסלול.
נקודת התחלה וסיום
מעגלי, לחנות בכניסה למושב חזון, ליד השער הצהוב.

נקודות חן על הדרך

סמוך לשער בין בתי מושב חזון, יש מקום קסום בשם "בר בכרם". מדובר בבר מסעדה היושב על מרפסת נוף משגעת. המרפסת צופה על כרם של משפחתי. לשבת בה עם כוס של יין הבית המשובח, ירגיש לכם כמו בטוסקנה. מומלץ בחום.

תיאור מסלול

1
יוצאים לדרך

מתחילים את המסלול ממש בצמוד לצד החיצוני של שער מושב חזון. יש שלט ישן מעץ ודרך עפר שמושכת מעלה בכיוון דרום. כאן אין מקום לטעויות. העלייה נוחה לכל גיל, רחבה ומתפתלת.

2
פונים שמאלה

עם הטיפוס, מתחלף יער האורנים הנטוע, בסבך אלון מצוי וקטלב. כאן אפשר גם להבחין בפריחה עונתית. בסתיו בכרכום וסיתוונית, ובאביב ברקפת וכלנית.

3
עוצרים ליהנות מהנוף

אחרי כחצי שעה טיפוס בקצב איטי, מגיעים למשטח רחב הדומה לשטח כינוס של הצבא. בהמשך הפסגה ניתן כבר לראות את מגדל היערן.

4
360 מעלות

בפיצול השבילים כדאי לכם לבחור בנתיב הימני ולהגיע לפסגה נגד כיוון השעון. זה מקום טוב לעצירה והתרווחות. יש מפה מבט של 360 מעלות לכל כיוון בגליל. אפשר להביט במצוק ארבל והכנרת, הרי נצרת הכרמל ורכס הרי מירון. בשיפולי ההר נמצא הישוב מע'ר, ובסיס החינוך של צה"ל.

5
יורדים בזהירות

הירידה היא ממש בהמשך השביל שהגענו ממנו. בתחילה דומה שמדובר באותו השביל, שהולך מזרחה. אך לאחר כמה מטרים, השביל מקיף את הפסגה ומושך מערבה וצפונה, בדרך חשופה. מתחתינו ניתן לראות את האחו של נחל צלמון עליון.
לקראת סוף הירידה נגיע להרחבה של מושב חזון ולכיכר קטנה עם עץ זית נטוע במרכזה. נפנה ימינה בין בתי הישוב, עד שנגיע לשער ולרכב החונה. הרווחנו טיול נינוח, עם נוף מרהיב ואויר פסגות.

יוחאי

אתר זה מוקדש לזכרו של יוחאי אדלר, שכמוני אהב את הארץ ואת שביליה וכמוני התמודד עם המחלה הזו, ונפטר בטרם עת

לפרטים נוספים על מחלת ALS ולתרומה שתעזור במציאת תרופה, כנסו לאתר עמותת ישראלס